P.M. Glikol

blankPropilen glikol metil eter, PM olarak kısa adlandırmasıyla kullanılır. Propilen glikol metil eter,  düşük toksit özelliği, yüzey dayanımı ve hızlı buharlaşma özelliği ile bazı temizleyici uygulamalarında da tercih edilir.

Propilen glikol metil eter, endüstri imalat sektöründe ara madde olarak,  flekso ve ipek yazmalar için baskı mürekkeplerinde taşıyıcı ajan olarak, tarım ilaçları ve hayvancılıkta solvent olarak kullanılmaktadır. Propilen glikol metil eter, solvent bazlı boyalarda, ev ve endüstriyel temizlik sanayisinde, baskı ve ambalaj sektörlerinde görev yapar.

Kullanım Alanları;

Unlu mamullerdeki formülasyonlarda yaygın olarak kullanılır. Aroma ve esans sanayinde, ilaç ve kozmetikte kullanılmaktadır.Teknik kalitede olan formu; poliüretan plastikler ve polyester reçineler için önemli bir maddedir.Elektronik sigara likitlerinde kullanılan en önemli maddelerden biridir.Tütün sanayinde, gıda sanayindeki dondurucu makinelerin yağlanmasında da kullanılmaktadır.Ağız yıkayıcı (gargara), diş macunları, merhemler Emülsiyon oluşumunda kozmetik ürünlerinde bir koruyucu olarak, Kokular (esanslar) için bir solvent olarak, Donma önleyici olarakEğlence mekanlarında , toplantılarda , düğünlerde ve sinema sektöründe yapay duman yapımında kullanılır.

Cas No 107-98-2
EINECS No 203-539-1
Kimyasal Formülü C4H10O2
Görünüm Şeffaf Sıvı
Saflık(%) 99.9
Yoğunluk (Kg/Litre) 0.921
Parlama Noktası °C 34
Kaynama Noktası °C 119
TOP